Gabinet masażu leczniczego rehaSpot, masażysta Paweł Krajewski, Olsztyn, Limanowskiego 41

Masaż sportowy

Gabinet masażu rehaSpot w Olsztynie zaprasza na masaż sportowy! Niezależnie czy jesteś zawodowcem czy tylko amatorem – masaż to świetna forma profilaktyki i odnowy biologicznej dla każdego miłośnika sportu. Skontaktuj się z nami, a doświadczony masażysta pomoże dobrać odpowiedni dla Ciebie zabieg.

Dlaczego masaż sportowy chroni przed urazami?

Częste i długotrwałe przeciążenia aparatu ruchu wynikające z uprawiania sportu – zarówno wyczynowego jaki amatorskiego – pozostawiają trwały ślad w naszych tkankach miękkich. Zarówno powysiłkowy stan zapalny i opóźniona bolesność mięśni (DOMS) czy nawarstwiające się mikrourazy mogą w konsekwencji prowadzić do pojawiania się punktów spustowych, wzmożonego napięcia i sztywności tkanek miękkich. Coraz częstsze dolegliwości bólowe skutecznie mogą skutecznie uprzykrzać aktywność fizyczną, która zamiast radości przynosi dyskomfort.

Ograniczona ruchomość tkanek miękkich sprzyja z kolei powstawaniu kontuzji. Mało elastyczne struktury okołostawowe są dużo bardziej podatne na urazy. Wystarczy jedno potknięcie, jeden niewłaściwy ruch, aby na długi czas wykluczyć się z ulubionego sportu.

Masaż sportowy pozwala zmniejszyć ryzyko powstawania urazów, poprawiając elastyczność mięśni i innych tkanek miękkich. Dzięki utrzymaniu prawidłowego zakresu ruchu stawów, możemy trenować w komfortowy i bezpieczny sposób. Masaż sportowy, obok metod fizjoterapii takimi jak statyczny i dynamiczny stretching rolowanie (foam rolling) stanowi podstawowe narzędzie niezbędne do przeciwdziałania urazom w sporcie.

Masaż powysiłkowy – sposób na lepszą regenerację

Dzięki wykorzystaniu odpowiednich technik i chwytów masaż sportowy świetnie sprawdza się jako forma odnowy biologicznej po treningu czy zawodach. Możemy bowiem uzyskać poprawę przepływu krwi, ułatwiając tym samym usuwanie produktów przemiany materii (kwas mlekowy). Masaż sportowy zapewnia odpowiednie odżywienie, dotlenienie i regenerację tkanek.

Jakie są rodzaje masażu sportowego?

Tak jak każda inna forma terapii, masaż sportowy powinien być dobrany do indywidualnych potrzeb pacjenta. Dobierając odpowiednie techniki, możemy tak dostosować zabieg, aby osiągnąć założone cele.
Masaż sportowy stosować możemy zarówno przed wysiłkiem fizycznym jako masaż przedstartowy – przygotowujący aparat ruchu do wysiłku. Zapobiega on powstawaniu kontuzji i pozwala maksymalizować możliwości fizyczne zawodnika.

Masaż powysiłkowy, stosowany bezpośrednio po zakończeniu aktywności fizycznej, stanowi formę odnowy biologicznej i usprawnia przepływ metabolitów.
Masaż treningowy wykonywany jest w celu przywrócenia prawidłowego napięcia i zmniejszenia bolesności mięśni i stawów.Czy są jakieś przeciwwskazania do wykonania masażu sportowego?


Nie każdy może skorzystać z masażu sportowego. Przeciwwskazania do masażu sportowego są takie same jak w przypadku masażu klasycznego i obejmują między innymi choroby nowotworowe, ostre stany zapalne, choroby zakaźne, przeziębienie i podwyższoną temperaturę ciała. Możliwość wykonania masażu sportowego ogranicza również ciąża, miesiączka, choroby skóry czy żylaki.
Przeciwwskazania do wykonania masażu sportowego
to także niewyrównane wady serca, zakrzepica, stany zapalne naczyń krwionośnych czy znaczne nadciśnienie.

Olsztyn to świetne miasto do rekreacji – rób to bezpiecznie!

Nawet jeśli nie jesteś zawodowym sportowcem, a aktywność fizyczna to dla Ciebie hobby i forma rekreacji, masaż sportowy przyniesie Ci wiele korzyści. Zadbaj o swoje zdrowie, aby nieoczekiwana kontuzja nie wykluczyła Cię z pracy i normalnego życia na długie tygodnie.

Skorzystaj z bogatej oferty zabiegów i odwiedź gabinet masażu leczniczego rehaSpot w Olsztynie.


Zadzwoń i umów się na wizytę!
783 964 487

Przewiń do góry